top of page

Apie savarankišką knygos leidybą
Taip nutiko, kad pernai vasarą parašiau knygą.

O tada nutiko dar ir taip, jog ją ir išleidau. Pati.


Na, nerašyti tai aš negalėjau.

O pasirinkau knygą leisti pati dėl įvairių priežasčių. Viena, tai man norėjosi kurti ją iki galo. Prisidėti prie to, jog kūnas, kurį ji įgaus, man tiktų ir patiktų. Ir čia netikėtai radau dizainerę Margaritą Bukšnaitytę ir jos darbus. Ji sukūrė knygos dizainą, ir pasirūpino jos grožiu, jaukumu, subtilumu. Kas kartą paėmusi knygą į rankas, vis apsidžiaugiu.


Kita priežastis imtis leidybos yra ta, jog man įdomu įgyvendinti idėjas pilnai - nuo pradžios iki galo. Knygą priėmiau kaip projektą, kur nuo nulio gimsta kažkas didelio, ir tokie dalykai man labai patinka. Kažkur savy turiu jėgos tuos projektus stumt į priekį.

O kažkur man ir labai sekasi - regis pribyra aplink reikiamų žmonių, su patarimais, rekomendacijom, op op ir žiūrėk jau ir komanda yra, - redaktorė Asta Žūkaitė, fotografė Ugnė Poloudina, ir visa idėja virsta vis labiau apčiuopiama, nors pradžioje atrodė kad tai tik svajonė.


Taip nutiko, kad ir pasisekė - knyga jau mano rankose, graži, jauki, išskirtinė savo dizainu. Laukta ir jau pradėjusi gyventi savo gyvenimą. Per kelias savaites sprogo daugiau nei ketvirtadalis pirmojo tiražo.


"Ryšys su vaiku, ryšys su savimi" - man sunku trumpai pasakyti, apie ką ji, nes kaskart pamatau ją vis kitaip, naujai. Tačiau manau, kad ši knyga tinkama tėvams, ypač auginantiems mažus vaikus ir kreipiantiems dėmesį į tai, kokį santykį su vaikais jie kuria. Tinkama žmonėms, kurie domisi psichologija, ir vis mėgsta paieškoti, ką įvairūs dalykai reiškia, iš kur jie kyla. Kuriems įdomu, kas slepiasi už įvairaus mūsų elgesio, ir kur gyvena, bei kaip reiškiasi mūsų jausmai.

Gali būti tinkama ir neturintiems vaikų žmonėms, norintiems labiau pažinti vaikiškas savo dalis - jausmus ir patirtis, veikiančias gyvenimą net ir užaugus.


Tinkama tiems, kurie supranta, jog nelabai yra aiškių receptų ar penkių laiptelių į geresnį gyvenimą. Ir tiems, kurie jaučia, jog be ryšio su savimi - nei iš vietos.


Ir tikrai tikrai tinkama tiems, kuriems tiesiog trūksta švelnumo ir empatijos tėvystės kelyje.


Iki susitikimų knygoje!


**Opmerkingen


bottom of page